photo

En güçlü devletlerin birlikte saldırdığı Çanakkale’de neler olup bittiği yıllarca anlatıldı, bu konuda birçok kitap yazıldı. Büyük bir savaştı, ölüm kalım savaşıydı. Çanakkale’de inanmış insanlar yürekleriyle savaştı. Ölümü cennet muştusu olarak görüp ‘Allahü Ekber’ nidalarıyla düşmanın üstüne koştu. Ölümü hiçe sayanları anlatmak kolay değil elbette. Ölümle dirilenleri kelama dökmek belki de en zor iş.

Bu kitap, okuduğunuz Çanakkale romanlarından farklıdır. Şanlı tarihimiz içinde çok özel bir yeri olan Çanakkale Savaşı, farklı bir tarzda ve belki de birazcık fantastik ögelerle desteklenerek anlatılıyor. Çanakkale’de şehit olan babasının mezarını bulmayı düşünerek, korkusuzca, tek başına kat ettiği yolun sonunda cepheye ulaşan çocuk yaştaki kahramanımızın, bir macerayı aratmayan mücadelesini okuyacaksınız.

Geçmişini bilmeyenlerin, geleceği güven içerisinde inşa etmesinin söz konusu olamayacağı gerçeğinden hareketle Çanakkale ruhunu anlatan kitap, savaşın teknik tabirlerinden uzakta, o zaman dilimi içinde yaşanan duygu dünyasını okuyucuya sunuyor.

ISBN 9786058298903


YAZARI: Duran Çetin


SAYFA SAYISI: 152

Copyright © 2019 Atlıkarınca Yayınları

Designed by KEFAJANS.